Forårsstævne » Program


 
PROGRAMMET

for forårsstævnet 2019



 

FREDAG d. 1. marts 2019

 

Tidspunkt

Varighed

Forening

Antal

Hold

Instruktører

17.30

10

Faneindmarch

 

 

 

17.40

30

Sundeved

154

Elevhold

Cecilie Juulsgaard, Rikke Jæger Andersen, Kristian Franker Holm, Steffan Backmann og OLiver Toft Lienhøft

18.10

25

DGI Sønderborg Egnen

85

MiniMix

Tine Jensen, Laura Oldenburg, Anne Katrine Oksbjerg, Stine Iversen, Ida Marie Oksbjerg, Christian Skøtt, Oliver Corydon og Frederik Andersson

18.35

10

Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

38

Friske dejlige damer

Hanne Stuckert

18.45

5

Pause

 

 

 

18.50

10

Vidar Gymnastik og Kampidræt

24

Y-holdet

Dorthe og Nanna

19.00

30

DGI Sydøstjylland

48

Repræsentationshold

Laura Juul Johansen, Lærke Tolstrup, Jacob Olsen Lund og Jesper Brandt Pedersen

19.30

30

Ågård Efterskole

138

Elevhold

Lise Agerskov, Maria Møgelhøj, Rie Frøjk, Line Andersen, Hans Laier Højer, Rasmus Vinther Laursen og Jes Petersen

20.00

10

Rinkenæs Ungdoms- og Idrætsforening

23

Gajolholdet

Tina og Dorte

20.10

15

VBIF

42

Heftige Herrer

Klaus, Claus og Peter

20.25

30

DGI Sønderjylland Sønderborg og Aabenraa Egnen

118

Junior Ynglinge Syd

Tobias, Markus, Anders, Marcus, Asta, Maja og Stine

20.55

5

Pause

 

 

 

21.00

10

Kværs/Tørsbøl UI

14

Æ Kværs Piche 18+

Bettina Frederiksen

21.10

20

Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

120

Sønderborg Mixhold

Dorthe Lausten, Nanna Blankschøn, Hanne Schmidt, Helle Matthies, Allan Stucker tog Klaus Brose

21.30

15

DGI Sønderjylland

27

Minirep

Anne-Katrine Degn og Kristine Boysen

21.45

10

Vojens Gymnastik- og Idrætsforening

45

Vojens Aspirant piger

Frida, Cathrine og Helene

21.55

10

Varnæs-Bovrup Idrætsforening

50

AS Øvede piger

Kristine og Anders

22.05

20

DGI Sønderjylland

118

Aspiranthold

Katrine Kragelund, Rikke Jæger Andersen, Cecilie Hermanni, Nikolaj Nissen, Steffen Spanger, Oliver Toft Lienhøft

22.25

 

 

 

 

 




LØRDAG d. 2. marts 2019  

Tidspunkt

Varighed

Forening

Antal

Hold

Instruktører

9.00

5

 

 

 

 

09.05

30

Agerskov Ungdomsskole

146

Elevhold

Selma, Nikolaj, Hjalte og Runa

09.35

15

Gråsten Idræts- og Gymnastikforening

25

Aktive fædre og krudtugler

Peder Kraack

09.50

15

Tandslet Ungdoms- og Idrætsforening

18

Tandslet springmix

Micki, Anna, Kasper og Julie

10.05

5

Pause

 

 

 

10.10

10

Sønderskov-Skolen

25

Sønderskov-Skolens SFO

Jutta Østergaard

10.20

15

SGS – Fælleshold fra Dybbøl IU, Vidar og Ulkebøl Gymnastik

54

Pigespring 3. – 4. klasse - Fælleshold

Natascha, Daniela, Caroline, Emma, Mathilde, Berivan, Jasmin, Ida og Sara

10.35

25

DGI Sønderborg Egnen

85

MiniMix

Tine Jensen, Laura Oldenburg, Anne Katrine Oksbjerg, Stine Iversen, Ida Marie Oksbjerg, Christian Skøtt, Oliver Corydon og Frederik Andersson

11.00

5

Pause

 

 

 

11.05

15

SGS – Fælleshold fra Dybbøl IU, Vidar og Ulkebøl Gymnastik

25

SGS Springdrenge fra 3. – 5. kl. og 5. – 8. kl. - Fælleshold

Peder Kraack, Keld Hansen, Gustav, Sigrid og Lukas

11.20

10

Midtals Idrætsforening

14

Unge piger

Sarah og Julie Sophie

11.30

15

Ulkebøl Gymnastik

50

Turbomix

Mathilde, René, Tina, Louie, Jonas, Ida, Mille, Cirkeline, Cecilie

11.45

20

SGS – Fælleshold fra Dybbøl IU, Vidar og Ulkebøl Gymnastik

38

SGS Springmix - Fælleshold

Mette Stork, Anders Seinwie Hartig, Jens Kirkeby Gade, Torben Bonde, Simon Damm, Line Sørensen og holdets bedste Birgit Stork

12.05

30

BGI

 

Elevhold

Christina Rye, Cailla Tolstrup, Lene Engkebølle, Marie Mørn Krejberg, Kim Jespersen, Lars Mørn Krejberg, Ole Holmskov, Frederik Jaquet, Anders Aagaard, Jan Tilsted, Martin Taarnborg, Rasmus Bejder

12.35

15

Broagerlands U- & IF - Gymnastik

32

Broager 0. – 2. kl. spring

Emma, Maria H, Maria K m.m.

12.50

15

Broagerlands U- & IF - Gymnastik

22

Broager 3. – 5. kl. spring

Emma, Maria H, Maria K m.fl.

13.05

10

Pause

 

 

 

13.15

12

Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

31

Springdrenge 0. – 2. klasse

Keld Hansen, Bo Plett og Flemming Mortensen

13.27

15

Nordals Gymnastikforening

27

Turbobanditter

Ditte Madsen, Anette Pedersen, Anna Sørensen, Kirstine Holm Kunzendorf

13.42

30

Berns

225

Elevhold

Martin, Henrik, Nikolaj, Simon, Jakob, Helle, Ditte og Gitte

14.12

10

Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

20

6. – 9. klasse rytmepiger

Helle Pil Larsen og Laura Iversen

14.22

10

Broagerlands U- & IF - Gymnastik

8

Broager fra 6. klasse og opefter

Emma, Maria H og Maria K

14.32

15

Nordals Gymnastikforening

36

Juniormix

Catrine Kümpel, Rasmus Bonde, Marika Jensen og Mathias Holm-Petersen

14.47

30

Berns

50

Bernsholdet

Niklas, Christian, Søren, AnneDorte, Astrid og Clara

15.17

15

Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

15

Corp rytmisk gymnastik og dans 15+

Isabel Neumann

15.32

13

Pause

 

 

 

15.45

30

DGI Sønderjylland Sønderborg og Aabenraa Egnen

118

Junior Ynglinge Syd

Tobias, Markus, Anders, Marcus, Asta, Maja og Stine

16.15

15

Vidar Gymnastik og Kampidræt

21

TeamGym Junior – Konkurrencegymnastik

Sebastian, Eliska, Thor, Nicolai og Lenni

16.30

10

Nr. Hostrup Ungdomsforening

30

Æ Frøkner

Alice og Lise

16.40

10

Vidar Gymnastik og Kampidræt

45

Teens

Alberte og Sofie

16.50

30

Vesterlund Efterskole

180

Elevhold

Anne Nyhus, Lars Nørregaard, Carina Bangsø Stokholm, Niels Wendelboe, Ida-Marie Pedersen, Lasse Smedegaard, Anthon Khorami, Stine Rudmose, Martin Gæbe, Troels Gråkjær

17.20

 

 

 

 

 

 

 

SØNDAG d. 3. marts 2019

 

Tidspunkt

Varighed

Forening

Antal

Hold

Instruktører

9.00

5

Velkommen

 

 

 

09.05

30

VGIE

190

Elevhold

Jakob, Anne-Katrine, Kristian, John og Charlotte

09.35

15

Vidar Gymnastik og Kampidræt

18

Mikrospring 0. – 2. klasse

Almina, Dagny, Emilie, Frederikke, Lærke og Victor

09.50

10

Pause

 

 

 

10.00

10

Gråsten Idræts- og Gymnastikforening

20

Hurlumhej piger

Annette Alnor, Chrlotte Meinke, Julie Reyer, Melanie Venderby

10.10

30

DGI Sønderjylland Sønderborg og Aabenraa Egnen

118

Junior Ynglinge Syd

Tobias, Markus, Anders, Marcus, Asta, Maja og Stine

10.40

15

SGS – Fælleshold fra Dybbøl IU, Vidar og Ulkebøl Gymnastik

32

SGS Juniorspring 5. – 7. klasse - Fælleshold

Mette, Maria, Sebastian m.fl.

10.55

15

Notmark Sogns Ungdomsforeninng

20

NSU Gymnastik 0. – 3. klasse Spring/rytmemix

Lena, Jakob, Jesper, Kasper og Laura

11.10

30

Gymnastikefterskolen Stevns

45

Stevns Elite

Lea, Lotte, Søren og Albert

11.40

30

Gymnastikefterskolen Stevns

180

Elevhold

Christina, Stine, Cecilie, Lasse, Peter, Henning, Jacob og Dennis

12.10

7

Hørup Ungdoms- og Idrætsforening

14

Danserytmepiger 3. – 5. klasse

Ulrikke Zachariassen og Karen-Louise Oksbjerg

12.17

8

Hørup Ungdoms- og Idrætsforening

14

Danserytmepiger 6. – 8. klasse

Emma Lambertsen, Mille Teichert, Sophie Lambertsen

12.25

5

Pause

 

 

 

12.30

15

Hørup Ungdoms- og Idrætsforening

43

Pigespring/rytme 1. – 3. klasse

Randi Duus, Camilla Zachariasen, Mette Jørgensen, Frederikke Svensson, Anne-Sofie Rossen, Mette Carstensen

12.45

15

Broballe Idrætsforening

20

Springmix 0. – 2. klasse

Majbritt, Mia, Rasmus, Brian, Hayley og Emily

13.00

15

Egen Ungdoms- og Idrætsforening

  30

Mini Spring 2. – 4. klasse

Peter, Thelma, Jacob, Jacob og Carsten

13.15

10

Pause

 

 

 

13.25

15

Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

47

Springpiger 0. – 3. klasse

Kristian Nordstrøm, Kirsten Vig Kjærgaard, Peter Philipsen og Troels Heilesen

13.40

15

Egen Ungdoms og Idrætsforening

28

Store spring 5. – 7. klasse

Lena, Line, Casper og Inge

13.55

10

Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

10

Rytmepiger 3. – 5. klasse

Louise Philipsen og Tenna Hjelm

14.05

10

Vidar Gymnastik og Kampidræt

14

Betweens

Emma og Luca

14.15

30

Flemming Efterskole

208

Elevhold

Betina Lynge Lavrsen, Lars Rind Frandsen, Lasse Pihl, Lasse Søbye Philipsen , Laura Nyhus Kirk, Maria Hvid, Marie Sofie Spanggaard Jespersen, Thomas Skovgaard Jørgensen

14.45

15

Hørup Ungdoms- og Idrætsforening

25

Pigespring/rytme 4. – 7. klasse

Emma Lambertse, Emmelie Stelzner, Sophie Lambertsen

15.00

15

Broballe Idrætsforening

12

Miniteens

Cathrine, Mettemarie, Jasmin og Anna

15.15

30

DGI Sønderborg Egnen

85

MiniMix

Tine Jensen, Laura Oldenburg, Anne Katrine Oksbjerg, Stine Iversen, Ida Marie Oksbjerg, Christian Skøtt, Oliver Corydon og Frederik Andersson

15.45

10

Pause

 

 

 

15.55

15

Notmark Sogns Ungdomsforening

17

NSU Gymnastik 4. – 6. Klasse spring/rytmemix

Lena, Jakob, Jesper, Kasper og Laura

16.10

15

Vidar Gymnastik og Kampidræt

18

TeamGym Mini - Konkurrencegymnastikstik

Emma, Maja, Rosa, Jeppe og Kim

16.25

30

Ringe Efterskole

132

Elevhold

Carina Klevang, Johanne Runge, Martin Yan og Christian Søndergaard

16.55

 

 

 

 

 

 

Alle tider er vejledende!
Ret til ændringer forbeholdes!!
Sønderborg Egnens Gymnastikudvalg | Blans Østermark 12 | 6400 Sønderborg | Tlf.: +45 22452330